3 miasta – 3 żywioły (dwudniowa)

Łęczyca – miasto Ognia, Kłodawa – miasto Ziemi, Uniejów – miasto Wody

Trasa wiedzie od siedziby diabła Boruty – Łęczycy przez wody geotermalne w Uniejowie, po podziemne komory solne Kopalni Soli w Kłodawie.

——– 1 DZIEŃ

Łęczyca -starówka i zamek (2 godz.) Urokliwa starówka zachęca do spaceru i zapoznania się ze średniowiecznymi założeniami urbanistycznymi. W pobliżu znajdują się kościół farny p.w. św. Andrzeja, fragmenty XIV-wiecznych murów obronnych wraz z basztą, barokowy klasztor i kościół OO. Bernardynów i pozostałości po klasztorze Dominikanów (dawne więzienie).

Zamek Królewski jest siedzibą Muzeum, w którym mieści się jedna z większych w Polsce kolekcja rzeźby demonologicznej oraz wystawa etnograficzna. Widok z wieży zamkowej dopełnia obraz Łęczycy.

Tum (1 godz.) Archikolegiata w Tumie należy do jednych z najciekawszych i najbardziej znanych obiektów tego typu w Polsce. Ta romańska świątynia została wzniesiona w XI w. Słynie międzyinnymi z przepięknego portalu o bogatej symbolice.

Spacer na Grodzisko.

Przejazd do Kłodawy (ok.40 min)

Zjazd do Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej (2,5 godz.) Program zwiedzania Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej obejmuje prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi, przejście chodnikami do podziemnej kaplicy św. Kingi – patronki górników solnych. Istnieje możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym.

Przejazd do Uniejowa, OBIADOKOLACJA,

Pobyt w kompleksie termalno – basenowym „Termy Uniejów”. Kompleks „Termy Uniejów” oferuje gorące kąpiele w solankach z hydromasażami oraz zespół saunowy. Do Państwa dyspozycji jest,  poza basenami zewnętrznymi, również  niezależny basen wewnętrzny z częścią ogólną i dziecięcą oraz basen solankowy – uzdrowiskowy z ciepłą wodą. Do basenów zewnętrznych można wpłynąć bezpośrednio z ciepłej hali basenowej. W części kompleksu mieści się zespół odnowy biologicznej.

NOCLEG.

——– 2 DZIEŃ

Przejazd do Świnic Warckich (ok.30 min)

Zwiedzanie Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny (1 godz.) Region związany z postacią świętej Faustyny Kowalskiej i kultem Miłosierdzia Bożego, przyciągający licznych pielgrzymów z kraju i z zagranicy. Tutaj została ochrzczona Helena Kowalska – św. Faustyna. W świątyni zachowały się: chrzcielnica, przy której została ochrzczona, konfesjonał, przy którym się spowiadała oraz relikwiarz z Jej relikwiami. W głównym ołtarzu znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego.

Głogowiec, zwiedzanie rodzinnego domu św. Faustyny Kowalskiej (0,5 godz.) Mieści się tam ekspozycja sprzętów gospodarstwa domowego z pierwszych dziesięcioleci XX wieku oraz oryginalny warsztat stolarski ojca św. Faustyny.

Powrót i zwiedzanie Uniejowa (1 godz.) Nad lewym brzegu Warty majestatyczny Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich otoczony parkiem. W prawobrzeżnej części miasta znajduje się gotycki kościół p.w. Wniebowzięcia NMP, w którym złożono relikwie świętego Bogumiła.

Kąpiele solankowe w Kasztelu Rycerskim  „Na Gorących Źródłach”.  W Łaźniach znajdują się balie sześcioosobowe. To tu zażyć można niepowtarzalnych przyjemności zarówno dla ciał jak i duszy. Dostępne kąpiele:  solankowa klasyczna – w wodzie bogatej w minerały działa  kojąco na skórę, relaksuje i odpręża, różana – ma działanie energetyzujące, rozpieszcza zmysły, powoduje poszerzenie gamy doznań, czekoladowa – zawarte w niej składniki wygładzają skórę, jednocześnie przynosząc relaks i ukojenie, w piwie – działa nie tylko relaksująco, ale także regeneruje skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *